Ačkoli jsou telefony iPhone konstruovány čím dál odolněji, je stále důležité pečlivě vybrat správný iPhone 7 kryt. Hrozby číhající na chytrý telefon jsou na každém rohu: pády, různé oděrky či škrábance. Víme, jaký obal zvolit, aby si ti, kteří chtějí svůj telefon uchovat v bezpečí a co nejdéle jej tak udržet v kondici, byli schopni vybrat, jak svůj iPhone chránit. Pořizovací cena iPhone přece jen není zanedbatelná, a proto by měl být patřičně ochráněn.
V současné době je nabídka ochranných prvků pro mobily skutečně rozsáhlá, a může být těžké se v tolika možnostech orientovat. Při nákupu je třeba pečlivě zvážit všechna pro a proti, která sebou daná varianta přináší. Výběrem toho správného krytu lze předejít mnoha zbytečným poškozením.
· Silikonové obaly:
jsou jedny z nejběžněji využívaných krytů. Velmi efektivně chrání při pádu i proti poškrábání. Výhodné je, že telefon nemusíte z pouzdra před použitím vytahovat. Mobil v něm dobře drží a neklouže z ruky. Obal ze silikonu také zbytečně nezvyšuje objem zařízení, a dobře se tak vejde do kapsy. Nicméně je třeba chránit přední dotykovou plochu folií či tvrzeným sklem.
Zvláštní odnoží silikonových krytů jsou tzv. ultra slim pouzdra. Ta jsou vyrobena z velmi tenkého TPU materiálu (max. 0,5 mm), a zvětšují tak objem telefonu pouze minimálně. Jejich nevýhodou je, že nechrání iPhone při pádu tak důkladně.
· Zadní pevné kryty:
se podobně jako silikonové zacvaknou na zadní část mobilu, ale rozdílem je, že jsou většinou vyrobeny z tvrdého plastu. Zařízení je tak dobře chráněno proti poškrábání i proti pádu. Podobně jako silikonové obaly, tyto plastové také příliš nezvětšují objem telefonu a přední část je opět nutné chránit folií nebo sklem. Avšak oproti obalům silikonovým, u plastových hrozí při tvrdém pádu prasknutí. Mezi plast a mobil se také může dostat prach i nečistoty, a proto je nutné jej čas od času sundat a vyčistit.
· Odklápěcí shora tzv. „flipová“ pouzdra:
poskytují iPhonu ochranu za všech okolností. Tato pouzdra chrání telefon i zepředu i zezadu. Ovšem důkladná ochrana zařízení se promítá do větších rozměrů krytu. Mobil se tak do kapsy může vejít jen obtížně.
· Pouzdra na ruku:
jsou primárně určená pro využití při sportu. Zadní strana a pásek jsou tradičně vyrobeny z neoprenu a přední stranu kryje průhledná folie. Díky použití této folie je možné mobil ovládat i přes ni. Tato pouzdra jsou běžně vybavena i otvory, díky kterým je možné k telefonu připojit sluchátka. Alternativních obalů pro sport je opravdu mnoho, lze si vybrat i ze specifických pouzder na kolo, na řídítka či kolem pasu.
Mimo běžně dostupné varianty si lze vybrat i z méně tradičních obalů, i personalizovaných krytů.
Vodotěsné kryty jsou vyrobené z kombinace polykarbonátu a nerezové oceli. Díky tomuto obalu lze fotit po vodou, a to podle typu až do hloubky 40 m.
Tzv. samoléčící obal na iPhone je opravdu netradiční. Využívá technologii, díky které je schopen si sám zahojit drobné škrábance vzniklé užíváním telefonu a jeho životnost je tedy výrazně delší.
I když jsou kryty pro mobilní telefony dnes běžnou výbavou, stále se najdou tací, kteří dostupných ochranných prvků nevyužívají, a riskují tak poškození mobilu. Volba krytu by měla doprovázet samotný výběr mobilního telefonu. Před nákupem by měly být zváženy výhody i nevýhody všech alternativ. Díky výše uvedenému přehledu dostupných alternativ by si měl být schopen vybrat kryt pro iPhone 7 i ten nejnáročnější uživatel.
A jak chráníte svůj iPhone vy? Máte jiné tipy, jak chránit svůj smartphone? Nebo obal vůbec nepoužíváte? Uniklo nám něco? Ať už tak či onak, budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o Váš názor!
You must be <a href="https://plumm.cz/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fplumm.cz%2F2018%2Fiphone-7-kryty-aneb-design-a-prednosti-jednotlivych-materialu%2F">logged in</a> to post a comment.