Microblading představuje efektivní řešení, jak dosáhnout plného a precizně vytvarovaného obočí. Jde o populární kosmetickou metodu dnešní doby. Mnoho lidí si však není jisto, zda právě pro ně představuje microblading vhodné řešení.
Zvážit je třeba hned několik faktorů, které by mohly způsobit mnoho nelehkých komplikací:
1. Stav pokožky:
2. Užívání léků:
3. Zdravotní stav:
Kondice kůže je pro microblading zcela klíčovým aspektem, který není vhodné podcenit.
Zvětšené póry představují riziko pro rozmazání pigmentu. Stejně tak se microblading nedoporučuje ani v případě hluboce zvrásněné kůže, jelikož celý výsledný efekt může působit nerovnoměrně.
Také mateřská znaménka, hrbolky a propíchnutá kůže způsobují neschopnost zachování pigmentu.
Je-li pleť náchylná k onemocněním jako je ekzém a lupénka, je velmi pravděpodobné, že pro takto trpící osobu není vhodné podstoupit danou proceduru. Pokožka se nachází v nepřetržitém stádiu neklidu.
Obdobně je tomu tak i u chronického akné a růžovky. Tento typ pokožky je charakteristický svými sklony ke krvácení, a proto nemůže dojít k úspěšné aplikaci pigmentu.
Krom toho nadměrně mastná pleť může vést k rozmazání uměle vytvořených vlasových linií.
Následně dochází k vzniku pevně vyhlížejícího obočí, namísto zamýšleného realistického vzhledu, na němž je vystavěna podstata této metody.
Osoby s tenkou a průsvitnou pokožkou mohou mít problém se snadným krvácením, což vylučuje microblading. Jejich pleť je přecitlivělá a neschopná tolerance.
Kůže spálená sluncem se nejprve musí plně zotavit, než dojde k podstoupení procedury.
Jedinci, kteří dříve podstoupili permanentní make up, mohou chtít změnu či opravu výsledku předchozí procedury. Klienti tak mohou zvážit odstranění laserem, případně se ošetřující specialista může pokusit o zakomponování předchozího efektu s nově vznikajícím dílem.
Určité typy léků mohou způsobit řadu komplikací při provádění procedury a mohou vést k nežádoucímu výsledku. Proto je zapotřebí vysadit je s dostatečným předstihem.
Ti, kteří užívají či užívali léky na akné během posledních měsíců, musí vyčkat ideálně rok, než si mohou dovolit podstoupit microblading.
Jejich pokožka by se nebyla schopna po proceduře plně zahojit.
Stejně by měli postupovat i osoby dlouhodobě užívající vitamin A.
Takovéto přípravky zvyšují cirkulaci krve, což vede k růstu řas a obočí. Pokožka se tak stává citlivější a rovněž náchylnější ke krvácivosti.
Je proto nutné přestat užívat podobné medikamenty minimálně 3–6 měsíců před podstoupením zákroku.
Zdravotní kondici osoby podstupující proceduru není možno opomíjet.
Prošel-li jedinec transplantací obočí, není vhodné podstoupit metodu microbladingu. Po transplantaci vznikají jizvy v ošetřených oblastech.
Tělo trpící návaly horka či poruchou krvácení způsobuje nadměrné krvácení během a po zákroku. Rovněž dochází k zabránění přirozenému vyblednutí pigmentu.
Autoimunní onemocnění jako je lupus či alopecie má za následek trvale zhoršený stav pokožky, která tak není vhodným základem pro provádění procedury.
You must be <a href="https://plumm.cz/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fplumm.cz%2F2018%2Fmicroblading-co-vsechno-je-treba-zvazit-pred-jeho-podstoupenim%2F">logged in</a> to post a comment.