Dobře provedená detoxikace střeva má významný dopad nejen na fungování tohoto pozoruhodného orgánu, nazývaného jako „druhý mozek“, ale také na celkové zdraví organismu jako celku. Nyní vás seznámíme s 9 účinky této procedury na vaše tělo i mysl.
Při správně provedené očistě tohoto orgánu je většina usazených odpadních látek vypuzena z vašeho organismu, čímž se otevře cesta k optimální absorpci živin. Střevo po procesu detoxikace také podstatně snadněji a účinněji vylučuje odpadní látky z těla ven.
Zácpa, zejména pak ta chronická, způsobuje celkové zpomalení trávicího systému, což má za následek také to, že škodlivé látky zůstávají ve vašem těle déle. To má celou řadu dalších dopadů a může to vést k dalšímu podráždění, vzniku hemoroidů či zvětšených žil. Detoxikace může k prevenci těchto nežádoucích jevů významně přispět.
Vylučování toxinů z těla má jako jeden z následků pocit celkové obnovy a nabití novou energií, neboť ta byla dosud plýtvána na boj s nimi. Nyní může být „delegována“ do ostatních částí těla. Ti, kteří detoxikací střeva prošli, mohou kromě nárůstu energie zaznamenat také urychlení krevního oběhu či zkvalitnění spánku.
Pročištěné střevo bude mít lepší schopnost absorpce vody, doplňků stray s vitamíny i živin, které se dále mohou vstřebat do těla a krevního oběhu bez dalších zábran.
Nedokonalé trávení či pomalá absorpce vitamínů mohou mít za následek rozptýlení pozornosti a ztrátu koncentrace. Nahromaděný hlen a toxiny uvnitř střev mohou bránit vašemu tělu v adekvátnímu příjmu důležitých živin, které potřebuje ke svému fungování, a to i v případě, že jíte vyváženou stravu. To má za následek to, že se i vašemu mozku nemusí dostávat potřebná energie. Střevní detoxikace tak může nakonec mít i nemalý pozitivní dopad na vaši soustředěnost, náladu a duševní pohodu, což se bezpochyby projeví i ve vašem soukromém a pracovním životě.
Jídla, v nichž schází vláknina, se skrze trávicí trakt pohybují mnohem pomaleji, nežli jídla na vlákninu bohatá. Při tomto procesu se navíc produkuje nadbytečný hlen, který se může hromadit na střevních stěnách a zbytečně je zatěžovat spoustou nadbytečné hmoty. Čištění střev pak nejenže může zbavit tělo této hmoty, ale navíc celkově urychlit metabolismus a přispět tak k procesu hubnutí. Samozřejmě jen díky očistě střev zázračně nezhubnete, a pokud to myslíte vážně, budete potřebovat udělat mnohem více. I tak může být střevní detox podpůrným prostředkem k hubnutí.
Veškeré toxiny, které vaše tělo absorbuje, se vylučují prostřednictvím jater, střev a kůže. Pokud nejsou včas vyloučeny, mohou ve vašem organismu způsobit paseku a zvýšit tak riziko vzniku cyst a rakovinných nárůstků ve střevech a gastrointestinálním traktu. Včasná očista tak může mít i preventivní charakter.
Tento bod částečně souvisí i se zmíněným hubnutím. Nadměrný tuk zvyšuje hladinu estrogenu, a pokud je ho příliš, otěhotnění se může stát obtížnějším. Střeva, která jsou příliš zatížena odpadními látkami, navíc mohou vyvíjet tlak na ženské reprodukční orgány. Detoxikace střeva je tedy žádoucí i v tomto ohledu.
Jídla chudá na vlákninu jednak blokují průchod tlustým střevem a zároveň přispívají k nadměrné tvorbě kyselin a narušení PH rovnováhy v krvi. A překyselený organismus je receptem na mnoho dalších problémů. Včasná detoxikace předejde i jim.
To bylo tedy 9 způsobů, pro něž stojí za to detoxikaci střeva přinejmenším zvážit.
Pociťujete na sobě některý s příznaků, s nimiž by mohla tato očista pomoci? Znáte nějaké metody, jimiž se detoxikace trávicího traktu provádí? Podělte se o ně s ostatními v komentářích!